Klimatizace

Klimatizace dnes již patří k nedílným součástem vybavení mnoha domácností a firem. Vzhledem ke zvyšujícím se letním teplotám se není ani čemu divit. Klimatizace totiž umí vytvořit uvnitř místnosti příjemné klima a snížit vlhkost vzduchu. I sebe lépe zaizolovaný dům nebo byt nedokáže vysokým teplotám odolávat příliš dlouho a s postupujícím časem začne akumulovat teplo, což se projeví na vnitřním klima v budově. Naopak s přicházející zimou při teplotách do cca -5°C lze s klimatizací účinně a efektivně vytápět. Klimatizace totiž mají v obráceném chodu topení funkci tepelného čerpadla, jedná se tak o velmi účinný způsob vytápění a vhodný bivalentní zdroj tepla.

Naše společnost se zabývá poradenstvím, návrhy, realizací a následným servisem v oblasti klimatizační techniky. A to jak pro domácí, tak pro komerční účely. Spolupracujeme s dodavateli dlouhodobě zavedených a prověřených výrobců klimatizační techniky, jako jsou Sinclair, Daikin, Hisense, Panasonic, Mitsubishi a další.

Rovněž se zabýváme specifickými instalacemi klimatizací např. do serverových místností vyžadujících provoz klimatizace v režimu 24/7 nebo klimatizací pro kontejnerové vestavby (ať už pro bydlení nebo pro technologická zařízení). Dlouhodobě se věnujeme i servisu klimatizací pro základové stanice mobilních operátorů (tzv. BTS), a to i v těžko přístupném terénu.

Postup realizace

1. Obraťte se na nás

Můžete telefonicky, e-mailem nebo kontaktním formulářem.

2. Návštěva technika

Náš obchodně-technický specialista si s Vámi dohodne termín prohlídky Vašeho domu a zjištění Vašich individuálních požadavků.

3. Vypracování nabídky

Na základě poznatků z návštěvy obchodně-technického specialisty Vám vypracujeme individuální cenovou nabídku.

4. Podpis smlouvy a zálohová faktura

Po odsouhlasení cenové nabídky následuje podpis smlouvy a úhrada zálohové faktury.

5. Montáž klimatizace

Naši montážní technici provedou montáž vnitřní a venkovní jednotky klimatizace, které následně připojí ke zdroji elektrické energie.

Dotace na klimatizace: tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

Základní podmínky k získání této dotace

Čerpadlo vzduch-vzduch (klimatizace) nahrazuje lokální topidla (staré neekologické kotle na tuhá paliva I. a II. emisní třídy, plynové kotle starší 20-ti let, elektrické vytápění jakou jsou přímotopy, elektrokotle nebo topné spirály) a slouží jako hlavní zdroj topení v domě.

Instalované jednotky musí mít účinnost min. A++ v režimu topení a max. 12 kW chladícího výkonu. Rádi Vám pomůžeme s výběrem a nabídneme vhodné řešení.

Výše dotace

Typ čerpadla Výše podpory [Kč/dům]
Čerpadlo pouze k vytápění 60.000,-
Čerpadlo k vytápění + na ohřev vody 80.000,-
Čerpadlo k vytápění a ohřev vody s podporou FV 140.000,-

Pracujeme se značkami

Je Vaše prasátko po zimě pohublé?

Žádný problém! Náš obchodní partner, Moravské hypoteční centrum s.r.o, s licencí od ČNB Vám zajistí bankovní i nebankovní financování Vašeho projektu. Více informací zde →

VRF klimatizace

VRF klimatizace („Variable Refrigerant Flow“) jsou systémy složené z jedné nebo více venkovních jednotek (tedy s možností vytvoření tzv. kaskád venkovních jednotek) pro dosažení potřebného chladícího/topného výkonu a dále z velkého počtu vnitřních jednotek, které jsou s venkovními jednotkami propojeny chladivovým potrubím pomocí odboček tzv. REFNET a komunikačních kabelů. Díky možnosti připojení mnoha vnitřních jednotek jsou tyto VRF systémy vhodné pro velké instalace a členité budovy (administrativní budovy, hotely, nemocnice, školy a další). Vnitřní jednotky lze samostatně ovládat bezdrátovým nebo nástěnným ovladačem (případně ovládat více jednotek najednou), dále lze jednotky ovládat nadřazeným systémem pro řízení budov. Samozřejmostí je možnost připojení wifi modulů, senzorů, spínacích kontaktů atd.

Moderní VRF klimatizace jsou konstruovány jako systémy se zpětným využitím tepla, a tak dokážou vnitřní jednotky v rámci jednoho systému ve stejnou chvíli topit i chladit, odpadní teplo z jednotek v režimu chlazení (např. v místnostech se servery nebo na slunné straně budov) je využíváno a dodáváno jednotkám v režimu topení (např. na stinné straně budov). Tím se dosahuje maximální efektivity provozu a minimální spotřeby elektrické energie.

Naše společnost se zabývá návrhy a instalací VRF klimatizací, neváhejte se na nás tedy obrátit. V této kategorii produktů spolupracujeme se společností SINCLAIR, reprezentovanou sérií SDV4. V této sérii najdete jak menší venkovní jednotky o výkonech od 14kW s možností připojení až 20 vnitřních jednotek na 1 vnější jednotku, tak i velkých jednotek o výkonech 56kW s možností zapojení do kaskády. U vnitřních jednotek lze vybírat ze 7 variant provedení. Níže uvádíme stručný výčet venkovních jednotek.

SDV4-140EAA
SDV4-160EAA
SDV4-180EA

  • Výkon chlazení 14/15,5/17,5kW
  • Výkon topení 15,4/17/19kW

SDV4-252EA3P

  • Topí i chladí současně
  • Výkon chlazení 25,2kW
  • Výkon topení 27,0kW
  • Vnitřní jednotky jsou samostatné produkty

SDV4-560EAF

  • Stejnosměrný motor ventilátoru
  • Výkon chlazení 56,0kW
  • Výkon topení 63,0kW

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?

Stačí vyplnit následující formulář

Klimatizace
Dotace: Nová zelená úsporám
Poptat online