Tepelná čerpadla

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo pracuje na principu přenosu energie mezi venkovním a vnitřním prostředím, a to díky rozdílu teplot mezi nimi. Obvykle se skládá se ze tří základních částí: venkovní jednotky obsahující výparník, vnitřní jednotky obsahující kondenzátor a dále chladiva.

Chladivo proudí mezi venkovní a vnitřní jednotkou, na studené straně ve výparníku má tak nízkou teplotu, že může přebírat teplo ze vzduchu i v zimě při teplotách pod -20°C. Chladivo takto obohacené o energii odebranou venkovnímu vzduchu je pak kompresorem stlačeno a tím jeho teplota vzroste na hodnotu potřebnou pro vytápění objektu. Chladivo tedy celkovou energii ze vzduchu i elektrickou energii z kompresoru odevzdá v kondenzátoru topné vodě.

Námi nabízená tepelná čerpadla mají regulaci výkonu a také reverzní provoz, takže v létě s nimi můžete chladit. Rovněž zajišťují přípravu teplé užitkové vody. Jejich součástí je také výkonný regulátor, který zajišťuje v domě stálou teplotu podle přání zákazníka (se snižující se venkovní teplotou regulátor zvyšuje výkon tepelného čerpadla a tím zajišťuje stálou vnitřní teplotu).

Výhody tepelného čerpadla

Nízké provozní náklady

Jde o jeden z nejúspornějších typů vytápění na trhu. Až 75 % tepelné energie totiž čerpá z okolního prostředí a jen 25 % z elektrické sítě. Za 100 % tepla potřebného pro dům zaplatíte jen 25 % elektřiny. S tepelným čerpadlem lze tedy ušetřit až dvě třetiny nákladů oproti běžným způsobům vytápění.

Čisté a bezpracné vytápění

Oproti kotlům na tuhá paliva vyniká tepelné čerpadlo svou bezobslužností. Tepelné čerpadlo nevyžaduje pro svoji činnost Vaši obsluhu. Stačí nastavit optimální teplotu v domě a je hotovo.
Teplotu a další funkce můžete regulovat v podstatě odkudkoli ze svého telefonu, tabletu nebo počítače. Tepelné čerpadlo Vám připojíme k internetu a můžete jej ovládat přes webovou nebo mobilní aplikaci.

Snížená sazba D57d

S tepelným čerpadlem máte nárok na levnější sazbu elektrické energie. Jedná se o 2tarifní sazbu, kdy 20 hodin denně využíváte nízký tarif. Díky tomu máte nejen levnější vytápění a ohřev vody, ale také veškerou další spotřebu elektrické energie v domě.

Ekologické vytápění

Z tepelného čerpadla neunikají žádné lokální emise jako z kotle na tuhá paliva. Proto je vhodným řešením vytápění domu kdekoli.

Instalace kamkoliv

Tepelné čerpadlo se hodí i do starého domu s vyššími tepelnými ztrátami. Připravíme vám návrh na míru, zajistíme dotaci a projekt zrealizujeme na klíč.

Postup realizace

1. Obraťte se na nás

Můžete telefonicky, e-mailem nebo kontaktním formulářem.

2. Návštěva technika

Náš obchodně-technický specialista si s Vámi dohodne termín prohlídky Vašeho domu a zjištění Vašich individuálních požadavků.

3. Vypracování nabídky

Na základě poznatků z návštěvy obchodně-technického specialisty Vám vypracujeme individuální cenovou nabídku.

4. Podpis smlouvy a zálohová faktura

Po odsouhlasení cenové nabídky následuje podpis smlouvy a úhrada zálohové faktury.

5. Vypracování podkladů žádost o dotaci NZÚ

Vytvoříme odborný posudek, projektovou dokumentaci a podáme za Vás žádost o dotaci NZÚ.

6. Montáž tepelného čerpadla, připojení k otopné soustavě, zaregulování

Naši montážní technici provedou montáž tepelného čerpadla, připojení ke zdroji elektrické energie, připojení k otopné soustavě a systém zaregulují na míru potřebám Vašeho domu.

7. Obdržení dotace

Po montáži zašleme veškerou dokumentaci na Státní fond životního prostředí a Vám bude proplacena dotace na účet (délka procesu závisí na vytíženosti daného úřadu).

Ušetřete s dotací!

Jaké jsou podmínky pro získání dotace na tepelné čerpadlo?

Nová zelená úsporám je dotační program Ministerstva životního prostředí České republiky. Jeho cílem je podpořit úspory energie a využití obnovitelných zdrojů v bytových a rodinných domech. Zvažujete-li pořízení tepelného čerpadla, může státní dotace významně snížit vaši vstupní investici až o polovinu. S cílem snížit energetickou náročnost budov stát poskytuje dotace na všechny druhy tepelných čerpadel. Vypracování podkladů pro získání dotace nechte na nás, o vše se postaráme.

⚠️ Máte starý plynový kotel?

Nově máte nárok na dotaci i v případě výměny za plynový kotel starší 20 let! Kontaktujte nás pro více informací.

Výše dotací pro jednotlivé typy čerpadel

Typ zdroje Výše podpory
[Kč/dům]
Tepelné čerpadlo pro vytápění s přípravou teplé vody 100.000,-
Tepelné čerpadlo pro vytápění bez přípravy teplé vody 80.000,-
Tepelné čerpadlo pro vytápění s přípravou teplé vody připojené k fotovoltaickému systému 140.000,-
Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch 60.000,-

Je Vaše prasátko po zimě pohublé?

Žádný problém! Náš obchodní partner, Moravské hypoteční centrum s.r.o, s licencí od ČNB Vám zajistí bankovní i nebankovní financování Vašeho projektu. Více informací zde →

Námi dodávaná a instalovaná tepelná čerpadla

Sinclair

Tepelná čerpadla SINCLAIR reprezentují nejlepší poměr mezi pořizovací cenou a užitnou hodnotou zařízení. Díky vysoké pozornosti věnované výzkumu, vývoji, výrobě a následnému testování dosahují tepelná čerpadla SINCLAIR vysoké spolehlivosti a stávají se tak mezi zákazníky čím dál oblíbenějšími.

Vybírat můžete z několika generací splitových neboli dělených tepelných čerpadel S-THERM YUKON, novinkou jsou splitová čerpadla All-in-One, kde je ve vnitřní jednotce již zabudována nádrž pro teplou vodu o objemu 185 l.

V nabídce naleznete také monobloková tepelná čerpadla S-THERM ONTARIO, která představují kompaktní řešení nenáročné na prostor. Za pozornost stojí i zásobníky vody, které jsou optimalizovány pro použití s tepelnými čerpadly SINCLAIR.

Proč zvolit teplené čerpadlo SINCLAIR S-THERM YUKON a ONTARIO:

 • ekonomické řešení, které šetří životní prostředí a Vaše finance
 • možnost získání dotace a tím snížení počáteční investice
 • široká nabídka volitelného příslušenství (ohřívače, zásobníky TUV atd.)
 • vzdálená správa zařízení odkudkoli
 • flexibilní technická podpora od proškolených techniků
 • dobrá skladová dostupnost zařízení

Daikin

Tepelná čerpadla DAIKIN jsou vhodnou volbou pro náročné zákazníky, kteří vyžadují maximální spolehlivost, vysokou efektivitu provozu a v neposlední řadě i elegantní design zařízení. Vhodná jsou zejména do novostaveb, ale i rekonstrukcí. I přes vyšší počáteční investici se tepelná čerpadla DAIKIN těší vysoké oblibě mezi zákazníky, předchází je totiž jejich dobrá pověst.

Tepelná čerpadla DAIKIN reprezentovaná produktovou řadou ALTHERMA 3 tvoří ucelenou nabídku splitových neboli dělených čerpadel ALTHERMA 3 R a 3 H MT, novinkou jsou  kompaktní monobloková čerpadla s technologií Bluevolution kombinující vysokou účinnost kompresorů spolu s ekologickým chladivem R32.

K tepelným čerpadlům DAIKIN lze rovněž objednat širokou škálu příslušenství, od zásobníků na teplou vodu z nerezové oceli o objemech 150-300l, přes konvektory tepelného čerpadla (které nahrazují zastaralé radiátory a lze jimi topit i chladit) až po vzdálenou správu tepleného čerpadla Cloudready.

Proč zvolit tepelné čerpadlo DAIKIN ALTHERMA 3:

 • nejlepší sezónní účinnost a největší úspora provozních nákladů (SCOP 4,6)
 • velmi tichá venkovní jednotka (úroveň akustického tlaku jen 38dBA)
 • využívá ekologické chladivo R32 (dosahuje nižšího potenciálu globálního oteplování)
 • technologie Bluevolution (speciálně navržený kompresor pro chladivo R32)
 • vysoký výkon (teplota vody až 65 °C při venkovní teplotě -15°C)
 • zaručený topný výkon až do teploty -25°C (když je v provozu jen tepelné čerpadlo)
 • třída energetické účinnosti A+++
 • poskytuje prostorové vytápění, chlazení a ohřev teplé užitkové vody
 • snadné ovládání přes aplikaci Daikin Residential Controller
 • různá řešení vnitřních jednotek – vysoká flexibilita pro připojení zásobníku TUV

Mitsubishi

Tepelná čerpadla MITSUBISHI ELECTRIC reprezentovaná modelovými řadami ECODAN a ZUBADAN představují léty prověřenou klasiku na trhu tepelných čerpadel. Vyznačují se vysokou efektivitou, tichým provozem, kompaktními rozměry pro všechny výkonové řady a v neposlední řade možností kaskádového zapojení a řízení až 6 venkovních jednotek pro velké instalace (bytové domy, zařízení sociální péče, komerční budovy atd.).

Pro malé domy s nízkou tepelnou ztrátou se nabízí použití venkovní jednotky Eco Inverter, která je vybavena plynulou regulací výkonu pro dosažení optimálního výkonu a tím i spotřeby elektrické energie (vytápění až do venkovní teploty -20°C s teplotou vody 60°C). Venkovní jednotka Power Inverter umožňuje vysokou variabilitu využití s vyšší energetickou účinností a je vhodná pro celoroční vytápění ve většině oblastí ČR (vytápění až do venkovní teploty -25°C).

Vrcholem produktové řady je venkovní jednotka Zubadan, která je svým vysokým výkonem vhodným systémovým řešením i pro ty nejchladnější regiony ČR. Vyznačuje se rychlým náběhem do plného výkonu, krátkými odmazovacími cykly a 100% nominálním výkonem do venkovní teploty -15°C (vytápění až do venkovní teploty -28°C).

Modelová řada tepelných čerpadel MITSUBISHI ELECTRIC je doplněna rovněž o typ země-voda GEODAN, které je jedním z nejlepších a nejúčinnějších čerpadel tohoto druhu na trhu. Vyznačuje se precizní kontrolou kompresoru, kontrolou vrtu nebo zemního kolektoru, 2-zońovou regulací  (samostatné topné zóny), vysokou efektivitou (třída A+++), komfortním a tichým provozem (akustický tlak 42dB) a využitím ekologického chladiva R32.

Pro velké komerční instalace nabízíme Hybridní VRF systém (obchodní označení PURY nebo PUHY) o výkonu od 25kW až do 63 kW, jedná se o kombinaci systému vzduch-vzduch a vzduch-voda, vhodné zejména pro moderní administrativní budovy, hotely, nemocnice atd. Tento systém se skládá z venkovní HVRF jednotky, hybridního rozdělovače chladiva a vnitřních jednotek. Energie je do vnitřních jednotek distribuována vodou z hybridního rozdělovače chladiva, v obytných prostorách se tak nenachází žádné chladivo. Tento hybridní VRF systém  nabízí maximální možný komfort a umožňuje v každé místnosti nastavit individuální provozní režim (chlazení nebo topení).

Proč zvolit tepelná čerpadla MITSUBISHI ELECTRIC:

 • přední světový výrobce tepelné a klimatizační techniky s více než 85letou tradicí na trhu
 • uvádí na trh inovativní a patentované technologie
 • rychlé odtávací cykly o délce pouhé 3 minuty (šetří energii a zlepšuje celkový výkon)
 • stabilní výkon i při velmi nízkých teplotách, vysoké SCOP
 • úsporné vytápění, ale i efektivní ohřev teplé vody (až x rychlejší oproti konkurenci)
 • ucelený sortiment, ze kterého si vybere každý zákazník

Alpha Innotec

Tepelná čerpadla německého výrobce ALPHA INNOTEC reprezentují jedny z nejtišších výrobků na trhu. Vyvíjena a testována jsou v nejmodernějším vývojovém a testovacím centru v Evropě, vyráběna jsou s důrazem na kvalitní konstrukci, snadnou instalaci i regulaci. ALPHA INNOTEC, to je německý vývoj a výroba od roku 1998, inovativní technologie a špičkové komponenty. Zkrátka a dobře Made in Germany.

Tepelná čerpadla ALPHA INNOTEC tvoří dvě modelové řady pro systém vzduch-voda. Základní řada Alira vhodná pro rodinné domy představuje nejvýhodnější řešení úsporného vytápění s koeficientem COP 4,61 a s nejvyšší výstupní teplotou vody na trhu až 70°C, a to za využití ekologického chladiva R290, jež nevyžaduje pravidelné kontroly. Jedná se o systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce. Samozřejmostí je ovládání sytému přes internet a vyřízení dotace na pořízení. Tato řada je doplněna o profesionální systém Alira Pro vhodný pro velké domy a komerční nemovitosti.

Řada Altera zastupuje systém vytápění země-voda, který čerpá energii ze země prostřednictvím zemních kolektorů nebo geotermálních vrtů. I přes vysoké pořizovací náklady se jedná o nejúčinnější, nejúspornější a nejekonomičtější způsob vytápění vůbec. Samotné tepelné čerpadlo je umístěno uvnitř budovy a i při velmi nízkých venkovních teplotách pracuje se stále stejnou účinností. V zimním období čerpá teplo z kolektoru/vrtu a v létě do nich naopak teplo ukládá a tím chladí budovu. I tato řada je doplněna o profesionální systém Alterra Pro vhodný pro velké domy a komerční nemovitosti.

Proč zvolit tepelná čerpadla ALPHA INNOTEC:

 • made in Germany – německý vývoj, testování (nejmodernější centrum v Evropě) i výroba
 • inovativní technologie a komponenty, stovky instalací v ČR
 • koeficient COP až 4,61 a výstupní voda až 70°C
 • ucelené řešení pro každého zákazníka včetně zásobníků na vodu
 • nejtišší systém vzduch-voda s akustickým tlakem 35dB ve vzdálenosti 1m
 • třídílná modulární konstrukce tepelného čerpadla
 • jednoduché ovládání tepelného čerpadla prostřednictvím jednoho tlačítka na principu „otoč & stiskni“

Naše společnost dále nabízí tepelná čerpadla následujících výrobců

Máte zájem o bezplatnou konzultaci?

Stačí vyplnit následující formulář

Tepelná čerpadla
Dotace: Nová zelená úsporám
Poptat online